WhatsApp Sohbet Geçmişi Nasıl Taşınır ?

A+
A-
24.04.2017
372

WhatsApp sohbet geçmişinizi eğer farklı bir Android cihazınıza taşımak istiyorsanız bu yazımız tam olarak sizin için. Eğer sizin için önemli konuşmalar bulunuyorsa bunları yedekleyip, farklı bir Android cihaza aktarabilmeniz mümkün.


1. Sohbetlerinizi yedekleyin. WhatsApp > [Menü Düğmesi] > Ayarlar > Sohbet Ayarları > Konuşmaları Yedekle menüsüne gidin.
2. MicroSD kartınızı aktarmak istediğiniz diğer cihaza aktarın.
3. Dahili hafızası olan (dahili SD kart) cihazlar için, eski cihazında yer alan /sdcard/WhatsApp/ klasörünü yeni cihazınızdaki aynı klasöre yollamanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmenin birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bir dosya tarayıcısı kullanarak yada yedekleme dosyalarınızı bilgisayarınıza aktararak yapabilirsiniz. SD kartınızın özellikleri ve uyumluluğu hakkında bilgi sahibi değilseniz, cihaz üreticisinin web sayfasından cihazınızın özelliklerini mutlaka ama mutlaka göz gezdirmelisiniz.
4. Yedeklemenizi doğru bir şekilde yaptıktan sonra yeni Android cihazınıza WhatsApp uygulamasını kurun.
5. Yükleme işlemi esnasında, WhatsApp uygulaması eski yedeklerinizi otomatik olarak kolay bir şekilde bulur ve bu yedekleri yeniden yüklemek isteyip istemediğinizi size sorar.
6. Geri yükleme işlemini yaptıktan sonra, eski sohbetleriniz yeni cihazınızda yeniden görünür. Sorunsuz bir şekilde sohbet geçmişiniz artık diğer cihazınızda da yer alacaktır.

Bu yöntem ile sadece Android telefonlardan, Android telefonlara gönderme işlemi yapabilirsiniz. Yani farklı bir mobil işletim sistemine sahip bir telefona bu yöntem ile geçmiş sohbetlerinizi yüklemeniz mümkün olmayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.