Samsung Galaxy J3 Emerge İncelemesi

A+
A-
20.02.2017
341

Samsung geçen yıl yaşadığı talihsiz olaydan sonra hızlı bir reaksiyon ile güzel bir geri dönüş yaptı. 2017 yılına yeni A serisi üst seviye modellerinin yanı sıra Galaxy J3 Emerge gibi giriş seviyesi bir modelle merhaba dedi. Geçmiş dönemde piyasaya sürülen giriş seviyesi modeller kullanıcıların beklentilerini karşılayacak düzeydeydi ancak uzun dönemli olarak işletim sistemi güncellemelerinden sonra performans açısından birçok kişiyi zor durumda bıraktı hatta bazı modellerde WhatsApp ve Facebook gibi popüler mobil uygulamalar kullanılamıyordu. Ancak bu konuda ki eleştiri ve sorunları göz önüne alarak yeni giriş seviyesi modellerde daha stabil ürünler ortaya çıkarmaya özen gösterecekleri birçok üst düzey Samsung yöneticisi tarafından direk olarak paylaşılmıştı. Bizde bu olaylardan sonra piyasaya sürülen ilk giriş seviyesi modeli olan Galaxy J3 Emerge akıllı telefonun incelemesini detaylı bir şekilde yapacaz bakalım Galaxy J3 Emerge kısa ve uzun vadede bizlere neler sunuyor.

Cihazın ilk olarak genel tasarımsal özelliklerine bakış atalım. 5.55 x 2.76 x 0.34 inç (140.9 x 70.1 x 8.7 mm) boyutları bulunan Samsung Galaxy J3 Emerge’nin 147 gram ağırlığı bulunuyor. Sadece gümüş renkte satışa sunulacak telefon Android’in bir önceki sürümü olan Android 6 ile kullanıcıyla buluşuyor. Telefonun Android 7 güncellemesi alıp almayacağı ise bir muamma olarak kalıyor. Belirttiğimiz gibi Samsung’un giriş seviyesi modelleri işletim sistemi güncellemesinden sonra cihazların performansı inanılmaz derecede düşüyor ve donmalara neden oluyordu, bakalım bu model eğer güncelleme alır ise herhangi bir problem yaşatacak mı bunu önümüzde ki dönemde görecez gibi.

Samsung Galaxy J3 Emerge’nin 5 inç ekran boyutu bulunuyor. Bu bir giriş seviyesi model için oldukça güzel bir özellik ve detay diyebiliriz. 720 x 1280 piksel gibi düşük bir ekran çözünürlüğünün yanı sıra 294 ppi gibi de yine oldukça düşük bir piksel yoğunluğu yer alıyor. Orta segment ve üst segment modeller gibi kırılmaya dayanıklı cam özelliği yer almıyor, telefonun ekranının sadece ışık ve yakınlık sensörü gibi temel özellikleri bulunuyor.

Telefonun kamera özelliklerine bakacak olursak 5 MP arka ana kamera ve sadece 2 MP ön kamera olduğunu görüyoruz ve büyük hayal kırıklığına uğruyoruz. Ancak herşeye rağmen cihazın arka kamerası ile tam 1080p video çekimi yapılabiliyor. Arka kamerasının 5 MP olmasına bakmayın gelişmiş özellikler ile üst seviye çekim yapmanız mümkün lef flaşı ve F1.9 diyafram genişliği en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Otomatik zamanlayıcı, dijital zoom ve coğrafi etiketleme telefonun kamerasının yazılımsal özelliklerinden bazıları arasında bulunuyor. Telefonun kamera ayarları ile pozlama telafisi, ISO kontrolü ve beyaz dengesi gibi ayarlar yapılabiliyor. Panorama ve seri çekim modunun yanı sıra telefonun kamerası ile video araması ve video paylaşımı yapılabildiğini ekleyelim.

Samsung Galaxy J3 Emerge’nin donanımsal özellikleri gelecek olursak; Qualcomm Snapdragon 425 sistem yongasının kullanıldığı telefonda dört çekirdekli 64-bit ARM Cortex-A53 ana işlemci ve Adreno 308 grafik işlemcisi kullanılmış. 1.5 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı telefonun diğer donanımsal özellikleri arasında yer alıyor, depolama alanı microSD kart desteği ile 256 GB’a kadar çıkartılabiliyor. Donanımsal özellik bakımından giriş seviyesi bir modele göre gerçekten benzersiz özellikler sunan Samsung Galaxy J3 Emerge’nin diğer temel özelliklerine bakalım ve incelememizi sonlandıralım.

Kullanıcı tarafından değiştirilebilir 2600 mAh amperlik bataryanın yanı sıra kablosuz ekran paylaşımı ve 4G bağlantı telefonun diğer temel özellikleri arasında yer alıyor.

İsterseniz kısa kısa telefonun artı ve eksi yönlerini yorumlayalım. Tek renk seçeneği olması ve Android’in bir önceki sürümünü kullanılması, düşük ekran çözünürlüğü ve ön kamerasının çözünürlüğünün düşük olması telefonun eksi yönleri arasında yer alıyor. Artı özelliklerine bakacak olursak 5 inç ekran boyutu, 4 çekirdekli işlemci, 1,5 GB RAM ve 4G bağlantısının olması Samsung Galaxy J3 Emerge’nin artı özellikleri arasında yer alıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.