LG Fortune İncelemesi

A+
A-
16.04.2017
447

Akıllı telefon üreticilerinden olan LG’nin giriş seviyesi bir modeli olan LG Fortune kısa zaman önce tanıtılmıştı. Artık sadece üst seviye modellerde değil orta ve giriş seviyesi modellerde kullanıcılar için oldukça önemli. Mevcut üst seviye modeller gerçekten inanılmaz derece pahalı satılıyor ve milyonlarca kişi bu fiyatları ödemek için bir senelik maaşını ödemek durumunda kalıyor. Bu durum özellikle Türkiye’den ziyade Afrika ve Orta Doğu geçim sıkıntısının olduğu yerlerde geçerli. Ancak Türkiye’de de giriş seviyesi modellerin önemli bir pazara sahip olduğunu ekleyelim o yüzden LG Fortune bizim içinde önemli telefonlar arasında yer alıyor. İsterseniz telefonun özelliklerine bakalım ve nasıl bir cihaz olduğunu yorumlayalım.

144,8 x 73,7 x 7,6 mm boyutlarına sahip olan  LG Fortune sadece 136 gram ağırlığında bulunuyor bunun yanı sıra Android’in eski sürümü olan Android 6 işletim sistemini kullanıyor. Sadece siyah renk seçeneği bulunan akıllı telefonun tasarıma da giriş seviyesi bir model için oldukça profesyonel olarak tasarlanmış.

Giriş seviyesi bir model olmasına rağmen 5 inç gibi oldukça büyük bir ekrana sahip olan LG Fortune, 480 x 854 piksel ekran çözünürlüğüne sahip bunun yanı sıra yine cihazın piksel yoğunluğuda sadece 196 ppi olrak belirlenmiş.LCD ekrana sahip olan telefonun ışık ve yakınlık sensörü gibi temel ekran özellikleri bulunuyor. Cihazın ekran boyutunun büyük olması güzel bir detay ancak ekran çözünürlüğü biraz düşük olduğundan dolayı bu detayın satın alacaklar için düşünülmesi gerektiğini ekleyelim.

Hem arka kamerası ve hem de ön kamerası 5 MP çözünürlüğe sahip ancak telefonun arka kamerası daha delişmiş fotoğraflar çekebiliyor. LED flaşı bulunan arka kamerası ile 720p HD video kaydı yapılabiliyor. Seri çekim modu ve HDR çekim modu bulunan telefon ile video araması gerçekleştirilebiliyor. Bir giriş seviyesi model olan LG Fortune için kamera özellikleri oldukça ideal zaten telefon size çok şey vaat etmiyor yine bunu satın alacaklar göz önüne alsın.

Qualcomm Snapdragon 210 8909 sistem yongası bulunan akıllı telefonda dört çekirdekli 1100 MHz hızında çalışan Cortex-A7 ana işlemci ve Adreno 304 gibi biraz düşük özelliklere sahip grafik işlemcisi bulunuyor. Ana işlemci performansı telefona çokşey katabilir ancak grafik işlemcisi uzun süreli oyunlar oynayamaya ya da üstün grafik performansına sahip mobil oyunların oynanmasına izin vermeyebilir. Bunun yanı sıra telefonun 1.5 GB belleği bulunuyor ve 16 GB dahili depolama alanına sahip ancak kullanıcıya bu alandan sadece 9 GB gibi bir kısmı kalıyor. Ama microSD kart desteği ile depolama alanı 32 GB’a kadar çıkartılabiliyor.

Son olarak 2500 mAh bataryası bulunana LG Fortune akıllı telefonun ağırlığının düşük olması dışında önemli bir artı özelliği bulunmuyor. Özellikle sistem belleğini düşük olması, kamera çözünürlüğünün az olması ve düşük piksel yoğunluğu cihazın eksi özellikleri arasında yer alıyor.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.