Instagram Fotoğrafları Bilgisayara Nasıl Kaydedilir ?

A+
A-
25.04.2017
395

Instagram, masaüstü web tarayıcılar üzerinden de kullanılabiliyor ancak kullanılan kod yapısı gereği görüntülediğimiz resimleri sağ tık ile bilgisayarımıza kaydedemiyoruz. Instagram fotoğraflarını bilgisayarımıza kaydetmemiz için çeşitli yöntemler bulunuyor .

İlk adım biraz karışıktır ancak bilgisayarla arası iyi olanlar için basit bir yöntemdir. Tüm web tarayıcılarında bulunan Sayfa kaynağını görüntüle özelliğini kullanarak fotoğraf linklerine ulaşabiliriz. Peki bunu nasıl yapıyoruz bakalım;  Instagram’a giriş yaptıktan sonra faremiz yardımıyla sağ tık yapıyoruz çıkan seçenekler arasından Sayfa kaynağını görüntüle diyoruz. Karşımıza çıkan kodlar biraz karışık gelebilir ve ulaşmak istediğimiz fotoğraf linkini bir türlü bulamayabilir ama aradığımız fotoğrafa ulaşmanın kolay yolu  bulunuyor eğer anasayfa kodlarını görüntülüyorsak görüntülediğimiz kod sayfasında fotoğraf sahibinin kullanıcı adını yazarak istediğimiz fotoğraf linkine daha kolay ulaşabiliriz.Eğer bir kullanıcı sayfasının kodlarını görüntülüyorsak istediğimiz fotoğrafın açıklama etiketlerinden yararlanabiliriz örnek; fotoğrafta #selfie etiketi kullanılmışsa görüntülediğimiz kod sayfasında selfie araması yaparak fotoğraf linkine ulaşabiliriz.

Fotoğrafımızın linkini bulduktan sonra tarayıcımızın adres satırına linki yapıştırarak fotoğrafı görüntüleyebilir sonrasında bilgisayarımıza kaydedebiliriz.

Bu yöntem biraz karışık gelebilir daha basit bir yöntem daha var ancak bu sefer ekstra bir siteden yardım almamız gerekiyor.
http://instaport.me/ bize Instagram fotoğraflarını bilgisayarımıza kaydetmemiz için yardımcı bir servistir.Siteye giriş yaptıktan sonra Instagram erişimine onay vererek işlemlerimize başlıyoruz.
instaport.me üzerinden sadece kendi resimlerimize erişebildiğimizi belirteyim.
Adımlarımıza devam ediyoruz, hangi fotoğraflarımızı kaydetmek istediğimizi belirleyeceğimiz bir seçenek bulunuyor. Varsayılan seçenek tüm fotoğraflarımıza erişiyor ancak son 10 resmimizi kaydetme, belirli zaman aralığı belirtme ya da belirttiğimiz etiketlere sahip resimleri indirme gibi seçeneklerde bulunuyor.
Bu adımdaki işlemleride tamamladıktan sonra New Export diyerek son adıma geçiyoruz. Son adımda sadece Download diyerek resimleri zipli şekilde bilgisayarımıza indirmek oluyor.
Belirttiğimiz gibi bu servis sadece kendi fotoğraflarımıza erişebiliyor başka bir kullanıcının fotoğraflarını bilgisayarımıza kaydedebilmemiz için Instagram bilgilerini bilmemiz gerekiyor ama ilk yöntemi kullanarak başka bir kullanıcının Instagram fotoğraflarını bilgisayarımıza indirebiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.