Dream Games 2024 Yaz Staj Programı

A+
A-
02.01.2024
109

Rekorlara imza atan Türk oyun firması Dream Games sosyal medya üzerinden yeni staj programını duyurdu! Dream Games linkedIn üzerinden şu sözlerle staj programını tanıttı:

“Yaz 2024 Staj programımız için başvurular başladı!

Bu program, sanat, ürün, yazılım mühendisliği veya pazarlama alanlarında uygulamalı deneyim kazanmak için bir fırsattır.

Üniversitenin 2. veya 3. yılındaysanız, mobil oyunlara ilk adımınızı atın. Aşağıdaki gönderiye tıklayarak daha fazla ayrıntı öğrenin.”

Son başvuru tarihi 2 Şubat!

Dream Games’in ‘Royal Match’ oyunu Candy Crush’ı tahtından etti

Online istatistik portalı Statista verilerine göre, Temmuz 2023’te gelire göre dünyada en popüler bulmaca oyunu uygulamaları belirlendi.

İstanbul merkezli Dream Games, 82,62 milyon dolar gelir elde ederek, dünyada en yüksek gelire sahip oyun unvanını taşıyor. Bu başarı, 2021’de 2,75 milyar dolar değerlemeyle Türkiye’nin ilk unicornlarından biri olan Dream Games’in, 200 kişilik ekibiyle bu yıl gelirini ikiye katlamasıyla gerçekleşti. Oyun, 10 yıldır zirvede olan ve 76,13 milyon dolar gelir elde eden Candy Crush Saga’yı tahtından indirerek dikkatleri üzerine çekti.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İngiliz Financial Times gazetesinin haberi üzerine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Dream Games’in bu muazzam başarısını duyurdu. Kacır, “Bir Türk teknoloji girişimi olan Dream Games’in ‘Royal Match’ oyununun geçen aylarda tüm dünyada en yüksek geliri elde ettiğini, 2021’de 2,75 milyar dolarlık değerlemeyle ilk unicornlarımızdan biri olan Dream Games’in 200 kişilik ekibiyle yıllık gelirini ikiye katlayarak 2 milyar dolara yükselttiğini, Candy Crush gibi rakiplerini geride bırakmayı başardığını” ifadeleriyle bu başarıyı vurguladı.

Ayrıca, Royal Match temmuz ayında dünya genelinde Google Play ve App Store’da en fazla indirilen ücretsiz bulmaca oyunu unvanını da kazanarak bu başarısını taçlandırdı. Bu oyun, hem gelir hem de indirme rakamlarıyla sektördeki etkisini büyük ölçüde gösteriyor.

İlk Turcorn’lardan Dream Games’in oyunu “Royal Match” dünyada en yüksek geliri elde etti

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.