"hybrid araba" Olarak Etiketlenenler

Kia Niro Teknik Verileri ve Özellikleri

Araba kategorisine 25 Ağustos, 2017 tarihinde eklendi, 119 defa okundu

Tüm dünyada olduğu gibi; ülkemizde de merakla beklenen Hibrit CrossOver SUV sınıfının en yeni üyelerinden olan Kia Niro, sonunda asfalta kavuştu. Ülkemizde de satışa sunulan ve satış fiyatı açıklanan modelin tüm detaylarına dilerseniz beraber değinelim.

İlk olarak 2013 yılında konsept olarak, 2014 yılında ise; KX-3 modeliyle geleceğinden haberdar olduğumuz Kia Niro, 2017 yılında piyasaya sürüldü. Bildiğiniz, sıradan CrossOver SUV modellerinden oldukça farklı yanları olan bu aracın benzinle çalışan motoruna, ayrıca elektrik üniteleri de güç vermektedir. İlk duyulduğu zaman yakıt konusunda cep yakacağı, hatta astronomik rakamlar tüketeceği düşünülse de, yapılan testlerle birlikte oldukça ekonomik bir motora sahip olduğunu ispatladı. Elbette ki, yalnızca motoruyla değil; aerodinamik mükemmel yapısı ve tasarımı, oldukça zenginleştirilmiş iç ve dış donanımlarıyla birlikte de farkını ortaya koyuyor. Bu kadar övgüyü nasıl hak ettiğini merak ediyorsanız, hadi detaylı incelemeye başlayalım.

Devamını Oku

Toyota C-HR Hybrid Teknik Verileri ve Özellikleri

Araba kategorisine 20 Ağustos, 2017 tarihinde eklendi, 115 defa okundu


Türkiye’de üretilen ilk Hybrid otomobil olma özelliğini taşıyan Toyota C-HR Hybrid, Sakarya’da 2016 yılında üretildi ve ülkemizde de satışa sunuldu. Toyota’nın CrossOver Hybrid özelliğine sahip olan model, Sakarya Toyota tesislerinde üretiliyor. Çıkacağı zaman oldukça büyük ses getiren ve heyecan yaratan model, yeni modelleriyle de satışına devam ediyor. Temel olarak 3 farklı versiyona sahip olan ancak 7 farklı paketle farklı fiyatlarla satışa sunulan Toyota C-HR Hybrid’in detaylarına değinelim.

Devamını Oku

Toyota RAV4 Hybrid Teknik Verileri ve Özellikleri

Araba kategorisine 15 Ağustos, 2017 tarihinde eklendi, 131 defa okundu

Teknoloji konusunda kendini durmadan geliştiren Japonya, araç konusunda dünyanın önde gelen Japon firması Toyota ile zirve yaptı dersek, yanlış bir tabir kullanmış olmayız. Keza, Toyota firmasının alternatif güç ünitesi kullanımı için yaptığı ilk araştırmalar ve gerçekleşen fikir, 1960 yılına dayanmaktadır. Fakat bu dönemde fikir olarak kalan çalışmalar 90’lı yıllarda uygulamaya geçmiştir. İlk olarak 1994 yılında G21 projesi kapsamında kusursuz ve gerçek çevresel çalışmalarıyla birlikte gün yüzüne çıkan çalışmaları sayesinde, günümüzdeki teknolojiye ulaştığımızı söyleyebiliriz.

Devamını Oku